Уявіть: зранку лунає дзвінок і компанія, про яку ви мріяли, запрошує вас на співбесіду. Ви класний фахівець і спокійно приходите на інтерв’ю, а потім щось іде не так. Зірки не склались, чорний кіт перебіг дорогу, і ось ви починаєте хвилюватись, заїкатись і забуваєте про все на світі.

Ми розповімо вам кілька секретиків успішної співбесіди, які допоможуть відчувати себе впевнено та оминути таких ситуацій.

  • Завжди готуйтесь до співбесіди. Завжди! Вивчіть інформацію про компанію, про директора, його вподобання, пріоритети й домашнього улюбленця. Продумайте свої питання та відповіді. Уся відповідальність за співбесіду лежить на вас! І лише від вас залежить, чи перетелефонують вам після інтерв’ю. Хто володіє інформацією — той володіє світом.
  • Перше враження змінити важко. У вас буде 40 секунд, щоб рекрутер склав ваш «портрет». Погодьтесь — це критично мало. Будьте максимально відкритими, не відводьте погляд при розмові. Охайний вигляд, елегантність та усмішка — гримуча суміш.
  • Не варто починати говорити одразу по справі. Розслабтесь і налаштуйтесь на потрібний лад, поговоріть хвилину-другу про погоду, офіс, свята. Зніміть загальну напругу й лише після цього приступайте до головного.
  • Пам’ятайте, що співбесіда — це діалог. Не потрібно читати заготовлену промову, спокійно вислухайте рекрутера, задайте питання та розкажіть про себе. Без перебільшення та пихатості. Ви ж готувалися вдома, чи не так? Тільки факти, цікаві моменти й ситуації, які показують вашу компетентність саме на цій посаді. Будьте контактні, відповідайте на всі питання максимально чесно. Головне — знайте міру.
  • Поводьтесь впевнено, але спокійно, без зайвої емоційності. Ставтесь до рекрутера з повагою, але не варто підлещуватись — нещирість одразу помітна.
  • Розкажіть про попереднє місце роботи, про досвід та успіхи. Без зайвої скромності, але й без фанатизму. Не варто розповідати негатив про попереднього керівника чи колектив, краще зосередьтесь на власній цінності.
  • Не маєте досвіду — беріть мотивацією. Якщо у вас є ідея та запал — ваші шанси вищі на рівень від «професіонала», який не прагне розвитку.

І пам’ятайте — лише від вас самих залежить результат співбесіди!